Anna Kania

BMSP > Anna Kania

Specjalizuje się w prawie ubezpieczeń gospodarczych i zagadnieniach odpowiedzialności cywilnej. Posiada również praktykę w zakresie prawa ochrony konsumenta. Doświadczenie zawodowe zdobywała w pracy dla polskich i zagranicznych zakładów ubezpieczeń, brokerów ubezpieczeniowych oraz kancelarii prawnych, zajmując się przede wszystkim obsługą podmiotów z francuskiego obszaru językowego.

Z Kancelarią BMSP współpracuje od listopada 2014 r., wspierając zespół w przygotowaniu pism i opinii oraz analiz stanu prawnego na podstawie przepisów prawa krajowego i europejskiego. Zajmuje się głównie obsługą podmiotów rynku ubezpieczeniowego, w szczególności w sprawach z zakresu ochrony konsumenta i konkurencji oraz w sprawach korporacyjnych. Zajmuje się głównie obsługą podmiotów rynku ubezpieczeniowego, w szczególności w sprawach z zakresu tworzenia i opiniowania produktów ubezpieczeniowych oraz ochrony konkurencji konsumenta.

Absolwentka studiów prawniczych i europeistyki na Wydziale Prawa w Białymstoku oraz Institut d’Études Politiques de Rennes. W 2015 r. uczestniczka International Business and Trade Summer Law Programme w Krakowie organizowanego przez UJ we współpracy z Catholic University of America Law School. W listopadzie 2017 r. złożyła z wynikiem pozytywnym egzamin dla brokerów ubezpieczeniowych.

Biegle posługuje się językiem francuskim i angielskim.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji! W przypadku pytań prosimy o kontakt a my postaramy się udzielić najbardziej wyczerpującej odpowiedzi.